powrót

Szczecin miasto Oriona

Szczecin zbudowano na gwiazdozbiorze ORIONA, jak egipską Gizę – twierdzi grupka pasjonatów astronomii.

Główne place Szczecina tworzą układ, który nałożony na układ gwiazd z tzw. PASA ORIONA pokrywa się. Chodzi o place Sprzymierzonych, Odrodzenia, Grunwaldzki i Zgody. To nie przypadek, że na Wałach Chrobrego stanął pomnik HERAKLESA.
Przyrównując jego położenie do planu nieba, odpowiada dokładnie położeniu SYRIUSZA, kolejnej gwiazdy Oriona. Zdaniem Państwa Gardasiewiczów – rzeczonych pasjonatów ze Szczecina – układ szczecińskich placów to celowe odwzorowanie egipskiej Gizy, dokładnie w tym samym układzie, zgodnie z gwiazdami Oriona, starożytni budowniczowie ułożyli wielkie grobowce faraonów. Tego odkrycia dokonał w latach 80.ub.w. francuski archeolog
Robert Bauval. Na dodatek są po tej samej stronie Nilu co nasze gwieździste place po stronie Odry. – A to na wzór DROGI MLECZNEJ. Sporządzili rysunek (szczecińscy pasjonaci astronomii) i wszystko się zgadza. DROGA MLECZNA – ODRA – NIL.
Po lewej stronie SZCZECIN – ORION – GIZA.
To celowe dzieło cesarza Wilhelma II (żył w latach 1859-1941), który świetność swego cesarstwa chciał przywrócić, właśnie angażując się w nową sztukę odwołującą się do starożytnych technik i ikonografii. Nie przypadkiem cesarz założył nawet ministerstwo NOWA ERA, którego zadaniem było właśnie duchowe odnowienie cesarstwa.
Szczecin zatem można nazwać miastem ORIONA. Mówi się, że bliźniaczym miastem Szczecina jest Paryż, a to nic innego jak PAR ISIS, czyli miasto IZYDY, żony ORIONA.
Znak Izydy można odnaleźć nad wejściem do muzeum na Wałach Chrobrego, co więcej – obok jest SFINKS, ziemska postać Oriona!
Orion był dla starożytnych Egipcjan jednym z najważniejszych bóstw. To on przyniósł ludzkości cywilizację, nauczył uprawiać ziemię i nawadniać pola.
Zafascynowany egipską cywilizacją był ponoć główny architekt Szczecina Wilhelm Meyer-Schwartau (pracował w Szczecinie od 1891 r., projektant m.in. Cmentarza Centralnego, Wałów Chrobrego).

Opracowanie całego tematu zawarte zostało w kilkunastu stronach maszynopisu.
Zapoznał się z nim prof. Jerzy Stelmach, dziekan wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zamierza wykorzystać odkrycie Gardasiewiczów przy swojej nowej akcji naukowej – budowie dziesięciu najsłynniejszych doświadczeń fizyki w Szczecinie.

Niektóre eksponaty mogłyby stanąć w miejscach, które odpowiadają gwiazdom, na placach i Wałach Chrobrego.

W ten sposób doszliśmy niejako przypadkowo do jeszcze jednej atrakcji regionu.

10 DOŚWIADCZEŃ FIZYKI W MIEŚCIE

SZCZENIN ma stać się jedynym miastem na świecie, w którym będzie można podczas jednej wycieczki podziwiać dziesięć najsłynniejszych doświadczeń z fizyki w dziejach nauki i jednocześnie pobawić się nimi. Listę doświadczeń ogłosił w Światowym Roku Fizyki P.Crease z Uniwersytetu Stanowego w Nowym Jorku.
To natchnęło szczecińskich naukowców, by wybudować wahadło Foucaulta (nr 7 na liście), które zawisło na wieży Zamku Książąt Pomorskich we wrześniu 2006 r. Sukces spowodował, że naukowcy postanowili pójść za ciosem. Co roku we wrześniu, gdy odbywa się Festiwal Nauki, chcą uruchomić w Szczecinie kolejny eksperyment. I tak przez dziesięć kolejnych lat. Na pierwszy ogień pójdzie eksperyment Galileusza, który obalił twierdzenie Arystotelesa mówiące o tym, że przedmioty spadają na ziemię tym szybciej, im są cięższe. Miejscem zostało patio Domu Marynarza.
Przygotowanie wszystkich doświadczeń będzie kosztowało kilkaset tysięcy złotych.
Prof. Stelmach rozmawia ze sponsorami, zainteresowany inwestycją w szczecińską ideę doświadczeń jest np. kanał popularnonaukowy Discovery.
Jest to też wyśmienita okazja dla coraz zamożniejszych szczecińskich mieszczan by uwiecznić swoje nazwisko jako wspaniałomyślny sponsor.

Polecana strona i więcej szczegółów na www.turystyka.szczecin.plekofarma.biala@onet.pl            
Stronę odwiedziło 699917 Gości, dzisiaj 71. Gości na stronie 1
© 2009 Eko Farma - Biała     Design projektowanie stron www Error